»Veliko je bilo trenj med Združenimi državami in Kitajsko, zdaj imamo festival ljubezni. Kar je dobro. Dobro za Kitajsko, za nas, za svet.«
»Sporazumeli smo se glede intelektualne lastnine, finančnih storitev, banke in druge finančne ustanove bodo zelo, zelo vesele doseženega. Mislim, da bo zelo zadovoljna tudi Kitajska, ki bo lahko uporabljala storitve teh institucij. Dosegli smo tudi dogovor na področju kmetijstva. Na Kitajsko bomo izvozili za od 40 do 50 milijard dolarjev kmetijskih izdelkov.«
»Kitajska lahko naredi, kar koli želi glede Bidna in milijarde in pol dolarjev, ki jih je nekdo dobil. To je odločitev Kitajske.«
»Po propadu pogajanj maja, sta se položaja obeh strani še utrdila, prišlo je tudi do drugih komplikacij, konkretno prepoved za Huawei in protesti v Hongkongu, ki so še dodatno otežile premostitev prepada.«
»Prišli smo pod pritiskom, in to kaže na največjo iskrenost Kitajske in željo, da iskreno, samozavestno in racionalno rešimo določene nesporazume ali razlike med Kitajsko in ZDA. Mislim, da upanje obstaja.«
»Bomo pač spet začeli doma delati izdelke, ki jih zdaj uvažamo iz Kitajske.«
»Za nas v IMF-ju je nujno, da se trgovinske napetosti umirijo na način, ki bo zadovoljil vse, saj je spor med ZDA in Kitajsko grožnja svetovnemu gospodarstvu.«
»Celotna gospodarska ekipa je predsedniku predlagala, naj poviša carine, če do konca tedna ne dosežemo dogovora.«
»Žal mi je, tega ne bomo več počeli.«